WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Hotel a hostel U Zlateho kohouta **** star 4 four stars
Czech Republic: :
Kromeriz 76701:  Velke namesti 21   
Situated at Kroměříž’s Main Square, hotel and hostel U Zlatého kouhouta offers modern accommodation and convenient location. It features a wellness area and rooms with views of the city centre and the Baroque Kroměříž Bishop's Palace. There is also a concierge service, free WiFi and a terrace. Each room at Hotel U zlateho kohouta features a seating area and satellite TV. Private bathrooms come with free toiletries. A shared kitchen is also available for all guests. Wellness facilities include a hot tub, sauna and massages. You can also relax with a drink in the bar and enjoy a variety of meals out on the terrace. The on-site cafe offers home-made cakes, pastry and light dishes. All guests are offered 10% discount for lunch and dinner at the restaurant Radniční sklípek. Kroměříž Palace is a UNESCO World Heritage Site and is a 5-minute walk away. Olomouc, Zlin and Holesov Palace are within a 35-minute drive and offer interesting sights.
Hotel a hostel U Zlatého kohouta se těší výhodná poloze na hlavním náměstí v Kroměříži. Nabízí wellness centrum a moderní pokoje a apartmá s výhledem na centrum města a na barokní Arcibiskupský palác. K dispozici je terasa, lze tu zdarma využívat Wi-Fi a je dostupná služba concierge. Hotel U zlatého kohouta poskytuje ubytování v pokojích s posezením, satelitní TV a koupelnou s toaletními potřebami zdarma. K zázemí patří i sdílená kuchyň.Wellness centrum zahrnuje vířivku a saunu a provádějí se v něm masáže. Hosté mohou také relaxovat u skleničky v hotelovém baru a na terase si pochutnat na různých jídlech. V nabídce hotelové kavárny jsou domácí moučníky, pečivo a lehká jídla. Všichni hosté nají 10% slevu na oběd a večeři v restauraci Radniční sklípek. Kroměřížský zámek, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, je vzdálený 5 minut chůze. K holešovskému zámku a do Olomouce a Zlína s řadou zajímavých míst lze dojet do 35 minut.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1489491380

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Hotel a hostel U Zlateho kohouta - Image1 Hotel a hostel U Zlateho kohouta - Image2 Hotel a hostel U Zlateho kohouta - Image3 Hotel a hostel U Zlateho kohouta - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by