WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Wellness Hotel Central *** star 3 three stars
Czech Republic: :
Klatovy 33901:  Masarykova 300   
Featuring a salt-water pool and saunas, the Wellness Hotel Central is located in the centre of Klatovy, a 5-minute walk from the Old Town. It offers spacious rooms with free Wi-Fi and satellite TV. All rooms at the Wellness Hotel are classically decorated with warm tones and stylish furniture. Each comes with a seating area and a private bathroom with toiletries and either bath or shower. You can relax in the wellness centre, where a selection of massage treatments is available. Front desk staff is at your disposal 24 hours a day and can assist with luggage storage or laundry service. Breakfast is served every morning at the hotel restaurant, which offers modern dishes with healthy options. You can have a drink at the bar. Wellness Hotel Central is located within a 15-minute walk of the Klatovy Bus and Railway Station. The popular Klenová Castle is only 4.3 miles away.
Wellness Hotel Central má bazén se slanou vodou a saunu a nachází se v centru Klatov, 5 minut chůze od historického centra. Poskytuje ubytování v elegantních pokojích s bezplatným Wi-Fi a satelitní TV. Wellness Hotel má všechny pokoje klasicky laděné do teplých barev a zařízené stylovým nábytkem. Každý je vybaven posezením a vlastní koupelnou s toaletními potřebami a vanou nebo sprchovým koutem. Odpočinout si můžete ve wellness centru při různých masážích. Recepce je v provozu 24 hodin denně a pomůže s úschovnou zavazadel a praním prádla. Snídaně se v hotelové restauraci, která nabízí moderní jídla i zdravé pokrmy, podává každé ráno. V hotelovém baru si můžete dát skleničku. Wellness Hotel Central se nachází 15 minut pěšky od autobusového a vlakového nádraží v Klatovech. Oblíbený hrad Klenová je vzdálen pouze 7 km od hotelu.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1489490663

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Wellness Hotel Central - Image1 Wellness Hotel Central - Image2 Wellness Hotel Central - Image3 Wellness Hotel Central - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by