WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Motorest a Motel Rohlenka Austerlitz *** star 3 three stars
Czech Republic: :
Tvarozna 66405:  Jirikovice 24   
The Rohlenka Motel is part of a service area on the D1 motorway, 8 km away from Brno and accessible from both directions. Guests benefit from 2 restaurants, a 24-hour reception, free Wi-Fi, and free secure parking. The bright rooms feature wooden furniture, a TV, a seating area, and a large wheelchair-accessible bathroom. Motorest a Motel Rohlenka Austerlitz features a pizzeria and a 24-hour self-service restaurant serving Moravian and international cuisine. A children’s playground is on site. Several fast food restaurants are within 50 metres, and a petrol station is 100 metres away. Santon Hill, the site of the Battle of Austerlitz in 1805, is only 200 metres away. It is 6 km to Slavkov Castle and Brno's Turany Airport, and 12 km to the Masaryk Grand Prix Circuit. Olomouc is 70 km away.
Motel Rohlenka je součástí odpočívadel na dálnici D1, 8 km od Brna. Je přístupný z obou směrů. Hosté mohou využít 2 restaurace, 24hodinovou recepci, bezplatné Wi-Fi a hlídané parkoviště zdarma. Pokoje jsou světlé a mají dřevěný nábytek, TV, posezení a velkou bezbariérovou koupelnu. Motorest a Motel Rohlenka Austerlitz provozuje pizzerii a 24hodinovou samoobslužnou restauraci, která nabízí moravské a mezinárodní pokrmy. K dispozici je dětské hřiště. Několik restaurací rychlého občerstvení najdete 50 metrů od ubytování a čerpací stanice je vzdálená 100 metrů. Kopec Santon, kde se v roce 1805 odehrála bitva u Slavkova, se nachází pouhých 200 metrů od motelu. Slavkovský zámek a brněnské letiště Tuřany najdete 6 km od ubytování a 12 km vás dělí od Masarykova okruhu Grand Prix. Olomouc je vzdálena 70 km.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1343126030

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Motorest a Motel Rohlenka Austerlitz - Image1 Motorest a Motel Rohlenka Austerlitz - Image2 Motorest a Motel Rohlenka Austerlitz - Image3 Motorest a Motel Rohlenka Austerlitz - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by