WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Restaurant-Penzion Zlata Koruna
Czech Republic: :
Tisa 40336:  Tisa 129   
Only a 5-minute drive from the Petrovice exit of the D8 highway, the Zlatá Koruna guest house offers you tasty Czech cuisine, en-suite rooms and free Wi-Fi. In the warmer months you can dine outside on the garden terrace, enjoying the views of the rural surroundings. The Restaurant-Penzion Zlatá Koruna in Tisá is a convenient base for exploring the scenic Bohemian Switzerland nature reserve and the Elbe Sandstone Mountains. Within a half-hour drive you can reach the Telnice and Komáří vížka ski areas.
Penzion Zlatá Koruna je situován pouhých 5 minut jízdy od sjezdu z dálnice D8 u Petrovic a nabízí chutnou českou kuchyni, pokoje s vlastní koupelnou a Wi-Fi připojení k internetu zdarma. V teplejších měsících mohou hosté jíst venku na zahradní terase a vychutnat si výhled do venkovské krajiny. Restaurant - Penzion Zlatá Koruna v obci Tisá je výhodnou základnou pro výlety do malebné přírodní rezervace České Švýcarsko a Labských pískovců. Za půl hodiny lze dojet k lyžařským areálům Telnice a Komáří vížka.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1342864633

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Restaurant-Penzion Zlata Koruna - Image1 Restaurant-Penzion Zlata Koruna - Image2 Restaurant-Penzion Zlata Koruna - Image3 Restaurant-Penzion Zlata Koruna - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by