WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Penzion a Restaurace Chalupa u Mestske Brany
Czech Republic: :
Vyskov 68201:  Masarykovo nam. 21   
Situated in the historic centre of Vyškov, family run Penzion a Restaurace Chalupa u Městské Brány offers rooms with free Wi-Fi and a TV. You can sample Czech cuisine at the on-site restaurant. The Vyškov Castle is a 5-minute walk away. Each of the individually decorated rooms has a bathroom with a shower. A fridge is provided in all rooms and a breakfast can be enjoyed daily on site. You can use a bicycle storage room at the Chalupa u Městské Brány guest house. Free private parking is possible and the Vyskov Zoo, where you can also find a Dino Park, is 700 metres away. The Bučovice Palace is 17 km away and Slavkov u Brna can be reached within a 20-minute drive. Brno is 30 km away.
Rodinný Penzion a Restaurace Chalupa u Městské Brány se nachází v historickém centru Vyškova a svým hostům nabízí pokoje s TV a Wi-Fi zdarma. Ve zdejší restauraci můžete ochutnat jídla české kuchyně. Zámek Vyškov se nachází 5 minut chůze odtud. Všechny osobitě zařízené pokoje mají koupelnu se sprchovým koutem. K vybavení všech pokojů patří lednice a každý den si můžete v penzionu vychutnat snídani. V penzionu Chalupa u Městské brány můžete využít také úschovnu jízdních kol a bezplatné soukromé parkoviště. Vyškovská ZOO s Dino Parkem je odtud vzdálena 700 metrů. Penzion se nachází 17 km od zámku Bučovice a 20 minut jízdy od Slavkova u Brna. Brno leží 30 km odtud.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1342529891

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Penzion a Restaurace Chalupa u Mestske Brany - Image1 Penzion a Restaurace Chalupa u Mestske Brany - Image2 Penzion a Restaurace Chalupa u Mestske Brany - Image3 Penzion a Restaurace Chalupa u Mestske Brany - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by