WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Hotel Abacie Wellness **** star 4 four stars
Czech Republic: :
Valasske Mezirici 75701:  U Abacie 491   
Situated near the Vsetínska and Rožnovská Becva rivers, Hotel Abacie Wellness offers a modern boutique spa with indoor pool. Facilities include a squash court and a bowling alley. Rooms here are equipped with air conditioning, a flat-screen satellite TV and a minibar. Free internet access is available in the rooms. Wellness facilities include a hot tub, a number of saunas and a fitness studio. There are several treatment rooms, a massage centre and a beauty store. National dishes can be enjoyed at the restaurant, and there is a spacious cocktail bar with comfortable armchairs. Free Wi-Fi is available in all public areas. Guests can visit the open-air museum in Rožnov pod Radhoštěm, located 13 km away. The Pustevny and Radhošť ski resorts are 33 km from the Abacie Hotel.
Hotel Abácie Wellness stojí blízko soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy a pyšní se moderními butikovými lázněmi s krytým bazénem. Jeho součástí je také kurt na squash a bowlingová dráha. Pokoje jsou vybavené klimatizací, satelitní TV s plochou obrazovkou a minibarem. V pokojích je zdarma dostupné připojení k internetu. Wellness centrum zahrnuje vířivku, několik saun a fitness studio. K dispozici je několik místností pro různé procedury, masážní centrum a obchod s kosmetikou. V restauraci se podávají národní pokrmy a najdete zde také prostorný koktejlový bar s pohodlnými křesly. Ve všech společných prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi připojení k internetu. Hosté mohou navštívit 13 km vzdálený skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Abácie Hotel se nachází 33 km od lyžařských středisek Pustevny a Radhošť.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1342342872

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Hotel Abacie Wellness - Image1 Hotel Abacie Wellness - Image2 Hotel Abacie Wellness - Image3 Hotel Abacie Wellness - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by