WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Hotel Cerny Orel Zatec *** star 3 three stars
Czech Republic: :
Zatec 43801:  Kruhove namesti 233   
Located in Žatec’s city centre, the 3-star Černý Orel Hotel offers a 24-hour reception and a restaurant with a terrace. Rooms have free internet access and an en suite bathroom. Each room here is fitted with a work desk, TV set and telephone. Some rooms also have a seating area with a sofa. Game and grilled meat specialities are served at the restaurant, where Wi-Fi is free of charge. Hotel Černý Orel Žatec also serves a buffet-style breakfast every day. Nechranice Reservoir is about 10 km away from the hotel. The distance to the Klinovec Ski Resort is 60 km.
Tříhvězdičkový hotel Černý Orel se nachází v samém centru Žatce a disponuje nepřetržitě otevřenou recepcí a restaurací s terasou. Pokoje mají vlastní koupelnu a je na nich bezplatný přístup na internet. Každý pokoj je vybaven pracovním stolem, televizí a telefonem. Některé pokoje mají také prostor k posezení s pohovkou. V restauraci se podává zvěřina a grilované speciality. V prostorách restaurace je Wi-Fi zdarma. Hotel Černý Orel Žatec také podává každý den snídani formou bufetu. Nechranická přehrada je vzdálena asi 10 km od hotelu. Do lyžařského střediska Klínovec je to odtud 60 km.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1340800518

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Hotel Cerny Orel Zatec - Image1 Hotel Cerny Orel Zatec - Image2 Hotel Cerny Orel Zatec - Image3 Hotel Cerny Orel Zatec - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by