WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Pension a Restaurace Zeleny Mlyn *** star 3 three stars
Czech Republic: :
Zacler 54201:  Prkenny Dul 1   
Surrounded by Krkonoše Mountains, this pension in Žacléř offers a traditional Czech restaurant and a bar with local beer. It offers a sauna and a playground, set in the property's own garden. Wi-Fi is free. During summer months, guests can get refreshed in the outdoor pool or rent a bike to explore the area. In the winter, Zelený Mlýn can provide visitors with ski equipment and skiing lessons. Fitted with carpeted floors, Pension and restaurace Zelený Mlýn features a seating area. Private bathrooms include showers and toiletries. Regional and international cuisine can be enjoyed at the restaurant, offering a good choice of meat and fish dishes as well as salads and desserts. Italian coffee and cocktails are available at the bar. The pension is 8 km from the Polish border and 25 km from Snezka, the highest mountain in Czech Republic. The Adrspach-Teplice Rocks, an unusual set of sandstone formations, is 28 km away.
Pension a restaurace Zelený Mlýn je obklopen Krkonoši a nachází se ve městě Žacléř. Má tradiční českou restauraci a bar s místním pivem. Nabízí saunu a dětské hřiště, které najdete na vlastní zahradě penzionu. Wi-Fi je dostupné zdarma. V letních měsících se hosté mohou osvěžit ve venkovním bazénu nebo si půjčit jízdní kolo a objevovat okolí. V zimě poskytuje Zelený Mlýn hostům lyžařské vybavení a lekce. Pension a restaurace Zelený Mlýn je zařízený podlahami s koberci a posezením. Ve vlastní koupelně najdete sprchu a toaletní potřeby. V restauraci si můžete dát regionální a mezinárodní kuchyni včetně dobrého výběru z masových a rybích jídel, stejně jako salátů a dezertů. Na baru je k dispozici italská káva a koktejly. Penzion se nachází 8 km od polských hranic a 25 km od Sněžky, nejvyšší hory České republiky. Neobvyklé pískovcové uskupení, Adršpašsko-teplické skály, jsou vzdálené 28 km.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1340799311

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Pension a Restaurace Zeleny Mlyn - Image1 Pension a Restaurace Zeleny Mlyn - Image2 Pension a Restaurace Zeleny Mlyn - Image3 Pension a Restaurace Zeleny Mlyn - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by