WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Penzion Satovske lípy ** star 2 two stars
Czech Republic: :
Satov 67122:  Satov 329   
Surrounded by vineyards, this guesthouse in Satov is 2 km away from Podyji National Park and the Austrian border. It offers en-suite rooms with shower or bathtub, fridges and TVs. The restaurant of Penzion Satov serves various regional dishes, accompanied by wines from the private wine cellar. In the restaurant there is a large screen with satellite TV and guests can play darts. Penzion Satov offers free Wi-Fi and free parking is available. Guests can go hiking and cycling on the extensive cycling routes of southern Moravia. Horseback riding can be arranged as well.
Penzion v Šatově se nachází mezi vinicemi, 2 km od národního parku Podyjí a rakouských hranic. Nabízí pokoje s vlastní koupelnou se sprchou nebo vanou, ledničkou a TV. Penzion Šatov má restauraci, která nabízí různé regionální pokrmy a vína ze soukromého vinného sklípku. V restauraci je satelitní TV s velkou obrazovkou a hosté mohou zahrát šipky. Penzion Šatov nabízí bezplatné Wi-Fi a parkování zdarma. Hosté se mohou věnovat pěší turistice a cykloturistice, je zde spousta cyklistických tras po jižní Moravě. Lze zajistit i jízdu na koni.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1338813567

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Penzion Satovske lípy - Image1 Penzion Satovske lípy - Image2 Penzion Satovske lípy - Image3 Penzion Satovske lípy - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by