WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Amantis Vital Sport Hotel *** star 3 three stars
Czech Republic: :
Desna 46861:  Na Novině 401   
Offering a spa and wellness centre and a restaurant, Amantis Vital Sport Hotel is located in the Jizerské Mountains and features a ski lift and a ski slope right next to the hotel; free WiFi access is provided and free public parking is possible at the hotel. All rooms and suites have a flat-screen TV with satellite channels and a telephone, a desk and a sofa as well as a private bathroom with free toiletries. Breakfast is offered in the morning and barbecue facilities are also at guests' disposal. To relax, guests can visit the sauna, hammam, hot tub or enjoy massages, play billiards, table tennis or darts as well as take a stroll in the garden, sun bathe on the sun deck or just lounge on the terrace or in the lobby. Horseback riding can also be arranged at the hotel.
Amantis Vital Sport Hotel se nachází v Jizerských horách. Nabízí Wi-Fi zdarma, wellness centrum, restauraci a neplacené veřejné parkoviště. Přímo u hotelu najdete lyžařský vlek a sjezdovku. Všechny pokoje a apartmá mají satelitní TV s plochou obrazovkou, telefon, psací stůl, pohovku a vlastní koupelnu s bezplatnými toaletními potřebami. Ráno se podává snídaně a k dispozici je také gril. K relaxaci můžete využít saunu, hammam a vířivku nebo si dopřát masáž. V hotelu si lze zahrát kulečník, stolní tenis nebo šipky. Můžete se také procházet v zahradě nebo se opalovat na verandě. K odpočinku vám poslouží i terasa nebo vstupní hala. Hotel pro vás může zajistit také jízdu na koni.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1337623025

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Amantis Vital Sport Hotel - Image1 Amantis Vital Sport Hotel - Image2 Amantis Vital Sport Hotel - Image3 Amantis Vital Sport Hotel - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by