WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Penzion Marketa Chrudim *** star 3 three stars
Czech Republic: :
Chrudim 53701:  Podebradova 257   
Located only 300 metres away from the picturesque centre of Chrudim Penzion Markéta offers bright rooms, free internet and an on-site parking. and within a walking distance from train and bus stations, With its convenient location, Penzion Markéta is a good starting point for a variety of different activities. A tennis court is 100 metres away, a swimming pool and a horse riding facilities are also nearby. Decorated in pastel colours rooms feature light wooden furniture and carpeted floors. Every room offers an equipped kitchenette, a seating area with a coffee and work table and internet access. The most important Chrudim’s sights are easily reached from Markéta Penzion. Guests can enjoy the vibrant life of city’s museums and galleries, restaurants and theatres, castles and outlook towers.
Penzion Markéta se nachází pouhých 300 metrů od malebného centra Chrudimi a nabízí světlé pokoje, internet zdarma a parkování. Pěšky od něj dojdete na vlakové a autobusové nádraží, Penzion Markéta je díky své výhodné poloze dobrým startovním bodem pro různé aktivity. Tenisový kurt je 100 metrů odtud, bazén a jízdárna je také nedaleko. Světlé pokoje laděné do pastelových barev jsou vybavené dřevěným nábytkem a koberci. Každý má vybavený kuchyňský kout, posezení s kávovarem a pracovní stůl i připojení k internetu. Markéta Penzion stojí kousek od nejdůležitějších chrudimských zajímavostí. Hosté mohou navštívit městská muzea a galerie, restaurace, divadla, hrady a rozhledny.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1337614917

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Penzion Marketa Chrudim - Image1 Penzion Marketa Chrudim - Image2 Penzion Marketa Chrudim - Image3 Penzion Marketa Chrudim - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by