WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Check Availability and Prices - Make Reservation
Wellness Hotel Beethoven **** star 4 four stars
Czech Republic: :
Chomutov 43001:  Beethovenova 1146   
Wellness Hotel Beethoven is located in the center of Chomutov, just 300 metres from the main square. It has a wellness centre with a whirlpool, steam room, infrared sauna, solarium and salt cave. All rooms have a seating area, flat-screen TV with satellite channels and a bathroom. Some have a kitchenette and a separate living room and bedroom. Rooms are decorated in green, red and brown tones. The restaurant serves traditional Czech cuisine. Wi-Fi and private parking are available free of charge at Wellness Hotel Beethoven. A range of different water sports can be done at Kamencove Lake 2 km away. Chomutov Zoo can be reached by car in 6 minutes.
Wellness Hotel Beethoven se nachází v centru Chomutova, pouhých 300 metrů od hlavního náměstí. K vybavení hotelu patří wellness centrum s vířivkou, parní lázeň, infračervená sauna, solárium a solná jeskyně. Pokoje mají obývací prostor, satelitní TV s plochou obrazovkou a koupelnu. Některé mají kuchyňský kout a oddělený obývací pokoj a ložnici. Pokoje jsou zařízeny v odstínech zelené, červené a hnědé. V restauraci jsou podávány tradiční pokrmy české kuchyně. Wellness Hotel Beethoven zdarma poskytuje Wi-Fi připojení a soukromé parkoviště. Na Kamencovém jezeře, které se nachází 2 km odtud, se můžete věnovat celé řadě různých vodních sportů. Do chomutovské Zoo se od hotelu dostanete autem za 6 minut.

Hotels in Chomutov Czech Republic

<>
ID number: 1337609892

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Wellness Hotel Beethoven - Image1 Wellness Hotel Beethoven - Image2 Wellness Hotel Beethoven - Image3 Wellness Hotel Beethoven - Image4


Contact Email or Form
Disclaimer & Copyright     Privacy Policy
Copyright © 1998-2022 Rang Ltd