WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Penzion Zamecek Janovicky *** star 3 three stars
Czech Republic: :
Broumov 55001:  Janovicky 62   
Penzion Zamecek is 100 metres from the ski lifts in the Janovicky ski centre. Set in a renovated coaching inn from the early 1900s, it offers a terrace with panoramic views. Free Wi-Fi and cable TV are standard in every room. Each has a bathroom with a shower and toiletries. Czech and international dishes are served at the restaurant or on the terrace. In summer, guests can walk down to the garden terrace and enjoy a barbecue. The Zamecek is set within the Broumovsko Protected Landscape Area. The beautiful nature reserve of Adršpach-Teplice Rocks is just 20 km away.
Penzion Zámeček se nachází 100 metrů od lyžařských vleků v lyžařském středisku Janovičky. Renovovaný zájezdní hostinec se datuje na začátek 20. století a nabízí terasu s panoramatickým výhledem. Standardem každého pokoje je bezplatné Wi-Fi a kabelová TV. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchou a toaletními potřebami. Česká a mezinárodní jídla si můžete vychutnat v restauraci nebo na terase. V létě mohou hosté sejít na zahradní terasu a užít si gril. Zámeček je situován v chráněné krajinářské oblasti Broumovsko. Krásná přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály je vzdálená jen 20 km.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1337528651

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Penzion Zamecek Janovicky - Image1 Penzion Zamecek Janovicky - Image2 Penzion Zamecek Janovicky - Image3 Penzion Zamecek Janovicky - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by