WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Penzion Slunce Blatna *** star 3 three stars
Czech Republic: :
Blatna 38801:  tr. J.P. Koubka 222   
Set in the heart of Blatna, only 300 metres away from the castle, Penzion Slunce Blatná is a wheelchair accessible guest house and offers comfortable studios with a flat-screen TV. Free Wi-Fi is provided. The studios are furnished in warm colours and feature a tiled bathroom and a fully equipped kitchenette. A seating area and a dining area are also available. A large garden surrounds the Slunce Penzion and guests can chill out under the pergola there. Many marked cycling trails pass by the house. A bike rental is also available on site. Fishing can be practiced at Lomice River which is 300 metres away. The historic Pisek Town is 25 km away, and Orlik Castle can be reached within 25 km. Pribram is 25 km away from Slunce. Free on-site parking is provided.
Bezbariérový penzion Slunce Blatná se nachází v centru Blatné, pouhých 300 metrů od zámku, a svým hostům nabízí komfortní studia vybavená TV s plochou obrazovkou a Wi-Fi zdarma. Studia jsou zařízena v teplých barvách a mají kachlovou koupelnu a plně vybavený kuchyňský kout. K dispozici je také posezení a jídelní kout. Penzion Slunce je obklopen velkou zahradou a hosté zde mohou odpočívat pod pergolou. Kolem penzionu vede celá řada značených cyklotras. Na místě je také k dispozici půjčovna jízdních kol. Rybařit můžete v řece Lomici, která se nachází 300 metrů odtud. Historické město Písek a hrad Orlík jsou vzdáleny 25 km od penzionu. Příbram leží 25 km od penzionu Slunce. Parkovat lze zdarma přímo na místě.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1337435151

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Penzion Slunce Blatna - Image1 Penzion Slunce Blatna - Image2 Penzion Slunce Blatna - Image3 Penzion Slunce Blatna - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by