WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Restaurace a Penzion U Novaku *** star 3 three stars
Czech Republic: :
Bítovany 53851:  Bitovany 1   
Located in the small town of Bitovany, Penzion U Novaku is 9 km from Chrudim. It offers free Wi-Fi and a restaurant serving Czech and international cuisine. Pardubice can be reached in a 25-minute drive. Overlooking the village or the surrounding countryside, the colourfully decorated rooms in the attic of Restaurace a Penzion U Novaku feature a TV and a bathroom. Free private parking is available on site. Hiking and cycling trails start outside, and Bitovany Train Station is 2 km away. A bus stop is right in front of the property.
Penzion U Nováků se nachází v malém městečku Bitovany, 9 km od Chrudimi. Nabízí bezplatné Wi-Fi připojení a restauraci, která podává českou i mezinárodní kuchyni. Do Pardubic se autem dostanete během 25 minut. Restaurace a Penzion U Nováků nabízí pestře zařízené pokoje v podkroví s výhledem na vesnici a okolní krajinu, které jsou vybaveny TV a sociálním zařízením. Soukromé parkoviště hotelu lze využívat zdarma. Turistické a cyklistické stezky začínají venku u penzionu a vlakové nádraží Bitovany je vzdáleno 2 km. Přímo před penzionem se nachází autobusová zastávka.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1337373499

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Restaurace a Penzion U Novaku - Image1 Restaurace a Penzion U Novaku - Image2 Restaurace a Penzion U Novaku - Image3 Restaurace a Penzion U Novaku - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by