WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Park Holiday Congress and Wellness Hotel **** star 4 four stars
Czech Republic: :
Benice 10300:  Kvetnoveho povstani 194   
The Park Holiday Congress and Wellness Hotel is 11 miles from the center of Prague in the Botič-Milíčov Nature Park. It offers free unlimited access to its large spa and fitness area. All rooms and suites are air conditioned and feature a balcony and a private bathroom including bathrobes and slippers. You can choose from a wide range of spa and recreational facilities, like an indoor pool, a sauna, steam room, cardio equipment, tennis courts and bowling alleys. Catering services include the Sport Bar, the Bowling Bar and the Tetu Brissy Restaurant serving Czech and international cuisine. You can also treat yourself to a visit in the Beauty Salon. Průhonice Castle, the Průhonice Dendrological Garden and the Cestlice Water Park Aquapalace are a 5-minute drive away. Prague is easily reachable via exit 6 of the D1 highway. Underground parking for 200 cars is available on site.
Park Holiday Congress a Wellness Hotel leží v přírodním parku Botič-Milíčov, 18 km od centra Prahy. Nabízí neomezený bezplatný vstup do velkého lázeňského areálu a fitness centra. Všechny pokoje a apartmány jsou klimatizované a zahrnují balkon a vlastní koupelnu včetně pantoflí a županů. Hosté obdrží každodenně zdarma voda na pokoji (1 x perlivá a 1x neperlivá 0,5l). Můžete si vybrat ze široké nabídky lázeňských a rekreačních zařízení. Je zde krytý bazén, sauna, parní lázeň, fitness zařízení, tenisové kurty a bowlingové dráhy. Najíst a napít se můžete ve Sport baru, Bowling baru a restauraci Tetu Brissy, která podává českou a mezinárodní kuchyni. Dopřejte si také návštěvu salonu krásy. Průhonický zámek, Dendrologická zahrada Průhonice a vodní park Aguapalace v Čestlicích jsou vzdáleny jen 5 minut jízdy. Do Prahy se dostanete snadno výjezdem 6 z dálnice D1. Na místě je k dispozici podzemní parkoviště pro 200 aut.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1337372355

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Park Holiday Congress and Wellness Hotel - Image1 Park Holiday Congress and Wellness Hotel - Image2 Park Holiday Congress and Wellness Hotel - Image3 Park Holiday Congress and Wellness Hotel - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by