WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Guest House Pilskalni
Latvia: :
Rubene 4227:  Pilskalni Kocenu nov. Kocenu pag.   
Located in the stunning surroundings of the Gauja National Park, Guest House Pilskalni offers self-catering accommodation with free Wi-Fi and sports facilities. Vaidavas Lake is about 200 meters away. The guest house is decorated in a regional style with wooden panels and furnishings as well as animal pelts and stuffed birds. There is a flat-screen TV with cable channels and a seating area with a fireplace. The meals can be prepared in a well-equipped kitchen which comes with a refrigerator, a stove and a microwave. A large separate dining room is also offered and barbecue facilities are available on site. Guest House Pilskalni has volleyball and basketball courts and a football pitch. A bathhouse is offered for an additional fee. With the lake within a walking distance, guests can go fishing or rent a boat. The national route A3 can be reached within a couple of minutes. The town of Valmiera is 13 km away.
Viesu nams Pilskalni atrodas Gaujas nacionālā parka burvīgajā apkārtnē un piedāvā pašapkalpošanās naktsmītnes ar bezmaksas bezvadu internetu, kā arī sporta iespējas. Vaidavas ezers ir aptuveni 200 metru attālumā.Viesu nams ir veidots reģionālā stilā ar koka paneļiem un mēbelēm, kā arī dzīvnieku kažokādām un putnu izbāžņiem. Viesiem ir pieejams plakanā ekrāna televizors ar kabeļtelevīzijas kanāliem, kā arī atpūtas zona ar kamīnu. Maltītes var tikt pagatavotas labi aprīkotajā virtuvē, kurā ir ledusskapis, plīts un mikroviļņu krāsns. Viesiem ir pieejama liela, atsevišķa ēdamzāle, kā arī grila iespējas uz vietas. Viesu namam Pilskalni ir volejbola un basketbola laukumi, kā arī futbola laukums. Par papildmaksu ir pieejama pirts. Tā kā ezers atrodas pastaigas attālumā, viesi var doties makšķerēt un nomāt laivas. Līdz automaģistrālei A3 var nokļūt dažu minūšu laikā. Valmiera ir 13 km attālumā.

Hotels in Latvia

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1331897863

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Guest House Pilskalni - Image1 Guest House Pilskalni - Image2 Guest House Pilskalni - Image3 Guest House Pilskalni - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by