WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Guest House Mazais Ansis
Latvia: :
Rubene 4227:  Ansisi, Rubene, Kocenu pagasts   
Situated in a renovated historical building on the Vaidavas Lake, Guest House Mazais Ansis offers accommodation with satellite TV and free Wi-Fi. It is only 400 metres off the A3 motorway. The rooms at Mazais Ansis are furnished with wood and decorated in pastel colours. Each comes with a private bathroom, a wardrobe and a view of the greenery and the lake. Free Wi-Fi is available. Guests can dine and enjoy a wide range of drinks in a two-storey wooden pub which is full of historical instruments and household elements. There are also barbecue facilities on site and a bonfire can also be arranged. Boats and rafts are available for hire and guests can go on a fishing trip on the lake. Children's playground with original wooden equipment is offered to the younger guests. Guest House Mazais Ansis is located 12 km from Valmiera and an hour-long drive from Riga.
Viesu nams Mazais Ansis atrodas atjaunotā, vēsturiskā ēkā pie Vaidavas ezera un piedāvā naktsmītnes ar satelīttelevīziju un bezmaksas bezvadu internetu. Viesu nams ir tikai 400 metru attālumā no automaģistrāles A3. Viesu nama Mazais Ansis pasteļtoņos dekorētajos numuros ir koka mēbeles. Katrā numurā ir privāta vannas istaba un drēbju skapis. No visiem numuriem paveras skats uz apstādījumiem un ezeru. Viesiem ir pieejams bezmaksas bezvadu internets. Viesi var ieturēt maltītes un baudīt plašu dzērienu klāstu divstāvu koka krogā, kurā ir aplūkojami dažādi vēsturiski darbarīki un mājsaimniecības elementi. Uz vietas ir pieejams arī grila aprīkojums un ir iespējams sēdēt pie ugunskura. Viesiem ir pieejama laivu un plostu noma, kā arī viesi var doties zvejas ceļojumos pa ezeru. Jaunākajiem viesiem tiek piedāvāts bērnu rotaļu laukums ar oriģinālu koka aprīkojumu. Viesu nams Mazais Ansis atrodas 12 km attālumā no Valmieras un stundas brauciena attālumā no Rīgas.

Hotels in Latvia

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1331897861

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Guest House Mazais Ansis - Image1 Guest House Mazais Ansis - Image2 Guest House Mazais Ansis - Image3 Guest House Mazais Ansis - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by