WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Hotel Tommy Congress and Relax center *** star 3 three stars
Czech Republic: :
Nachod 54701:  Kastanova 205   
The Hotel Tommy Congress and Relax Centre in Náchod-Babí in Eastern Bohemia close to the border to Poland offers you elegantly furnished rooms, great wellness facilities and fine cuisine. Thanks to its location and its up-to-date facilities, the Tommy hotel is one of the most sought-after hotels between the Krkonoše and the Orlické mountains. Choose from luxuriously furnished double rooms with the latest security features and enjoy refined local and international cuisine including fish specialities and delicious home-made desserts. Wired internet access is available in the entire Tommy Congress & Relax Centre free of charge. The Wellness Centre boasts an indoor swimming pool with a counter current, a whirlpool bath and offers several types of massages. Business travellers can make use of an up-to-date conference hall including high-speed wired and wireless internet access and all necessary audio-visual equipment. Parties, banquets and the like can be accommodated as well. You will find a great number of historical and cultural monuments in the Kladsko borderland region. A guarded car park is available as well.
Hotel Tommy Kongres & Relax centrum v Náchodě-Babí ve východních Čechách poblíž hranic s Polskem nabízí elegantně zařízené pokoje, velké wellness centrum a skvělou kuchyni. Díky své poloze a nejmodernějšímu zařízení je hotel Tommy jedním z nejvyhledávanějších hotelů mezi Krkonošemi a Orlickými horami. Vyberte si z luxusně zařízených dvoulůžkových pokojů s nejnovějšími bezpečnostními prvky a užijte si místní i mezinárodní vytříbené kuchyně včetně rybích specialit a lahodných domácích dezertů. V celém Tommy Kongres & Relax Centre je zdarma k dispozici bezdrátové připojení na internet. Wellness centrum se může pochlubit krytým bazénem s protiproudem a vířivkou a nabízí rovněž různé druhy masáží. Lidé na služební cestě mohou využívat nejmodernější konferenční sál, kde nechybí bezdrátové a drátové připojení na vysokorychlostní internet ani audiovizuální technika. Lze v něm pořádat rovněž večírky, hostiny a podobné akce. V příhraničním regionu Kladsko najdete celou řadu historických a kulturních památek. Hlídané parkoviště je k dispozici také.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1265459183

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Hotel Tommy Congress and Relax center - Image1 Hotel Tommy Congress and Relax center - Image2 Hotel Tommy Congress and Relax center - Image3 Hotel Tommy Congress and Relax center - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by