WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Hotel Stein Sport Fit Fun *** star 3 three stars
Czech Republic: :
Cheb 35002:  Skalka 10   
The Hotel Stein Sport Fit Fun can be found in the village of Skalka, close to Cheb and Frantiskovy Lazne, at the scenic artificial lake of Skalka. Book horse-riding lessons on site or let your children have fun with the 2 ponies Sultan and Rintintin, or with the lamas, ostriches and goats. The Stein hotel's wellness facilities invite you to relax after a rewarding day. At the restaurant with traditional Czech and international cuisine, culinary events such as the days of Mexican cuisine are arranged regularly. In summer you will certainly enjoy to sit on the garden terrace, where you can grill meat or other specialities yourself. The guest rooms at the Hotel Stein Sport Fitn Fun are furnished in various styles, from rustic to luxurious.
Hotel Stein Sport Fit Fun se nachází v obci Skalka nedaleko Chebu a Františkových Lázní u malebné vodní nádrže Skalka. Můžete si zde objednat kursy jízdy na koni a vaše děti se zase mohou pobavit se 2 poníky - Sultánem a Rintintinem, nebo s lamami, pštrosy a kozami. Wellness zařízení hotelu Stein vás zve k odpočinku po zajímavém dni. V restauraci s tradiční českou i mezinárodní kuchyní se pravidelně pořádají kulinářské akce, jako jsou například dny mexické kuchyně. V létě jistě rádi posedíte na zahradní terase, kde si můžete sami grilovat maso či připravovat jiné speciality. Pokoje v hotelu Stein Sport Fitn Fun jsou zařízeny v různých stylech, od selského až po luxusní.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1265455482

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Hotel Stein Sport Fit Fun - Image1 Hotel Stein Sport Fit Fun - Image2 Hotel Stein Sport Fit Fun - Image3 Hotel Stein Sport Fit Fun - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by