WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Hotel Aurum Cerny Dul *** star 3 three stars
Czech Republic: :
Cerny Dul 54344:  Cerny Dul 83   
Offering a a swimming pool, whirlpool and a gym, Hotel Aurum Černý Důl is located in quiet surroundings just on the border of the Krkonoše National Park. The property offers buffet breakfast and parking is made available free of charge on site. Furthermore, guests can enjoy free access to the hotel's wellness facilities. Free WiFi is provided. The on site Jáma restaurant serves both regional specialties and international cuisine. There is also a bowling alley, billiards and a pool table. During the summer season guests can enjoy their meals out on the terrace. There is children's playground and an outdoor children's pool. Children can also enjoy a play corner indoors. For extra charge guests can enjoy the sauna or a variety of massages. During the summer a tennis court and a sport's pitch is available while in winter guests can easily access the ski area of Černý Důl by hotel's minibus. Cross country trails and hike tracks are located in close proximity to the hotel.
Hotel Aurum Černý Důl se nachází v klidném prostředí přímo na hranici Krkonošského národního parku. Nabízí bazén,vířivku, posilovnu, snídaně formou bufetu, volný vstup do hotelového wellness, bezplatné Wi-Fi připojení a neplacené parkoviště.Hotelová restaurace Jáma podává pokrmy místní a mezinárodní kuchyně. V letních měsících mohou hosté stolovat na terase, Hotel zahrnuje bowling, kulečník a pro děti venkovní bazén, dětské hřiště a dětský koutek uvnitř budovy. Za příplatek je k dispozici sauna a různé druhy masáží.V letním období mohou hosté využít tenisový kurt a hřiště a v zimě hotelový minibus do lyžařského areálu Černý Důl. V těsné blízkosti hotelu se nacházejí běžkařské a turistické tratě.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1265455479

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Hotel Aurum Cerny Dul - Image1 Hotel Aurum Cerny Dul - Image2 Hotel Aurum Cerny Dul - Image3 Hotel Aurum Cerny Dul - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by