WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Wellness Hotel Subterra *** star 3 three stars
Czech Republic: :
Ostrov 36301:  Horní Zdar 1   
Featuring a spa area with a sauna, hot tub, and a selection of massages, Hotel Subterra is located in Ostrov in the Ore Mountains, 6.2 miles from Karlovy Vary and only 1.9 miles from the Jáchymov Ski Area. Free WiFi is available. The Subterra Hotel’s spacious rooms come with a flat-screen satellite TV and a bathroom. The restaurant serves Czech and international cuisine, including duck and goose specialities. Free private parking is available on site. A bus stop is only 150 feet away, and it is 6.2 miles to the Boží Dar Ski Area and 6.8 miles to the Klínovec Ski Area. Loket Castle is 9.3 miles away.
Hotel Subterra se nachází v Ostrově v Krušných horách, 10 km od Karlových Varů a pouze 3 km od lyžařského areálu Jáchymov, a má lázeňskou část se saunou, vířivkou a nabídkou masáží. Wi-Fi připojení k internetu je na místě k dispozici zdarma. Subterra Hotel nabízí prostorné pokoje se satelitní TV s plochou obrazovkou a koupelnou. V hotelové restauraci se podávají česká i mezinárodní jídla, např. speciality z kachního a husího masa. Parkovat lze na místě zdarma na soukromém parkovišti. Hotel stojí pouze 50 metrů od autobusové zastávky, 10 km od lyžařského areálu Boží Dar a 11 km od lyžařského areálu Klínovec. Vzdálenost na hrad Loket činí 15 km.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1224587514

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Wellness Hotel Subterra - Image1 Wellness Hotel Subterra - Image2 Wellness Hotel Subterra - Image3 Wellness Hotel Subterra - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by