WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Hotel Villa Romantica **** star 4 four stars
Czech Republic: :
Kolin 28002:  Zborovska 600   
Surrounded by greenery and set in a quiet private garden in Kolín, Hotel Villa Romantica provides elegantly furnished rooms with flat-screen satellite TV and a minibar. The UNESCO-protected town of Kutná Hora can be reached within 15 minutes by car. Offering scenic views, the rooms feature wooden furniture, work desk, minibar, safe, and a satellite TV. The private bathrooms are fitted with a bathtub and hairdryer. Free wired internet is available in all rooms. At Villa Romantica’s restaurant the menu is changed according to the seasons, attention is given to quality and fresh ingredients. Breakfast can be served at the rooms as well. In summer guests can enjoy the garden and the roofed terrace while a playground is provided for the children’s entertainment..The hotel is 1.9 miles away from Kolín Train Station and an aqua park can be reached within a 2-minute drive. An airport shuttle can be requested and free private parking is provided on side. Free parking is available at the property's secured car park.
Hotel Villa Romantica je obklopen zelení v klidné soukromé zahradě v Kolíně a nabízí elegantně zařízené pokoje se satelitní TV s plochou obrazovkou a minibarem. Cesta do Kutné Hory, která je zapsaná na seznamu UNESCO, trvá autem přibližně 15 minut. Pokoje s malebným výhledem poskytují dřevěný nábytek, psací stůl, minibar, trezor a satelitní TV. Ve vlastní koupelně je vana a sprcha. Ve všech pokojích je také zdarma dostupný kabelový internet. Restaurace hotelu Villa Romantica mění menu podle sezóny a klade důraz na kvalitu a čerstvost surovin. Snídani si můžete vychutnat i na pokojích. V letních měsících mohou hosté využít zahradu a zastřešenou terasou a děti si mohou hrát na hřišti. Hotel stojí 3 km od kolínského vlakového nádraží a místní aquapark je vzdálený pouhé 2 minuty jízdy automobilem. Vyžádat si můžete letištní autobusovou dopravu a hotel provozuje také bezplatné soukromé parkoviště. Neplacené parkování je možné na hlídaném parkovišti.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1224534508

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Hotel Villa Romantica - Image1 Hotel Villa Romantica - Image2 Hotel Villa Romantica - Image3 Hotel Villa Romantica - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by