WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

The Forest Garden Hotel **** star 4 four stars
Czech Republic: :
HRensko 40717:  Mezna 90   
The Forest Garden Hotel is a cosy, non-smoking hotel in the heart of the Bohemian Switzerland National Park, very close to the German border. The comfortably equipped rooms offer amazing views of the surrounding landscape and the park-like garden. Wireless internet is available in the entire hotel free of charge. Coffee and fruits are available at the reception from 10:00 to 16:00 and you will be welcomed with a glass of sparkling wine. Upon arrival you will also find a bottle of Mattoni water on the room. Delicious local and international cuisine is served in the restaurant of the Forest Garden Hotel. You can park your car for free on site.
Hotel Forest Garden je pěkný a útulný nekuřácký hotel uprostřed krásné krajiny v srdci Národního parku České Švýcarsko, velmi blízko k německým hranicím. Komfortně vybavené pokoje nabízí úžasný výhled na okolní krajinu a do zahrady, která je upravena jako park. Bezdrátové připojení na internet je v celém hotelu k dispozici zdarma. Káva a ovoce jsou k dispozici na recepci od 10:00 do 16:00 a budete vítáni sklenkou sektu. Po příjezdu také najdete na pokoji láhev minerálky Mattoni. Lahodné místní i mezinárodní kuchyně se podává v restauraci hotelu Forest Garden. Auto můžete zdarma zaparkovat v místě.

Hotels in Czech Republic

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1224523803

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
The Forest Garden Hotel - Image1 The Forest Garden Hotel - Image2 The Forest Garden Hotel - Image3 The Forest Garden Hotel - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by