WelcomeSmile: Hotels Overview Goodday! CityIndexTravel Logo
Home Page
Hotels and travel services
Search for: Match for:

Jaunmoku Palace Hotel *** star 3 three stars
Latvia: :
Tume 3139:  Jaunmoku pils   
Jaunmoku Palace Hotel is situated in a quiet area, only 0.6 miles from Lake Jaunmoku. It offers horse riding facilities, a sauna and stylish rooms with free Wi-Fi. The palace is situated between the hills of Kurzeme region. It was built in 1901 as a hunting palace ans consists of 2 buildings - the palace itself and the manor house. Each room offers warm interiors and private bathroom facilities. Guests can also enjoy satellite TV. There is a restaurant serving dishes a la carte from various menus, as well as a breakfast buffet. The Jaunmoku has free parking and a 24-hour front desk service.
Viesnīca Jaunmoku Palace atrodas klusā vietā, tikai 1 km attālumā no Jaunmoku ezera. Viesnīcas viesiem tiek piedāvāta iespēja doties izjādēs ar zirgiem, kā arī sauna un eleganti numuri ar bezmaksas bezvadu internetu. Pili ieskauj Kurzemes reģiona pakalni. Viesnīca ir celta 1901. gadā un sākotnēji kalpoja kā medību pils. Viesnīca sastāv no 2 ēkām - pils un muižas. Katrā numurā ir mājīgs interjers un privāta vannas istaba. Viesu rīcībā ir arī satelīttelevīzija. Restorānā tiek piedāvātas bufetes tipa brokastis, kā arī ēdieni no dažādām brīvizvēles ēdienkartēm. Viesnīcas Jaunmoku Palace viesiem ir pieejama bezmaksas autostāvvieta un diennakts reģistratūra.

Hotels in Latvia

Check Availability and Prices - Make Reservation
ID number: 1223128339

Rate It [ 0.00 / 0 Votes ]
Comments?
Report dead link!
Jaunmoku Palace Hotel - Image1 Jaunmoku Palace Hotel - Image2 Jaunmoku Palace Hotel - Image3 Jaunmoku Palace Hotel - Image4


Copyright © 1998-2018 Rang Ltd   Disclaimer & Copyright   Contact email or form   Hosted by