WelcomeSmile Hotels in Estonia VoruGoodday! CityIndexTravel Logo
Map of Voru
Search for: Match for:
Search for hotels on a map  Search for Hotels on a Map

Hotels in Voru Estonia

Accommodation discount rates offered at hotels with online booking.

Lodging Accommodation in Voru Estonia   Home : Estonia : Voru  


Results 1 - 6 of 6

 1. Hotel Tamula Details
  Võru:
  Vee 4
  HotelPhoto1 HotelPhoto2 HotelPhoto3 HotelPhoto4
  Opened in 2000, this comfortable hotel offers spacious rooms and is located next to Lake Tamula and close to the city centre. The hotel provides cosy and modern rooms that are fully equipped with all facilities. Rooms also benefit from views of the surrounding area and the Lake. The hotel's facilities include conference and meeting facilities for up to 40 people. There is also a tennis court and sauna. The hotel also provides free parking and free internet access.
  See hubane hotell avati 2000. aastal ning pakub avaraid tube. Hotell asub Tamula järve ääres ning on kesklinna lähedal. Hotell pakub mugavaid ja kaasaegseid tube, kus on kõik vajalikud mugavused. Tubadest avanevad vaated ümbritsevale piirkonnale ja järvele. Hotellis on konverentsi- ja koosolekuruumid, mis mahutavad kuni 40 inimest. Samuti on kohapeal tenniseväljak ja saun. Hotell pakub tasuta parkimist ja tasuta internetiühendust.


 2. Seedri Holiday House Details
  Voru:
  Horsa kula, Rouge vald
  HotelPhoto1 HotelPhoto2 HotelPhoto3 HotelPhoto4
  Located in Voru County on the south of Estonia, Seedri Holiday House gives you a chance to relax in a peaceful environment. It offers free Wi-fi in public areas and rooms with seating areas. The rooms of the Seedri are simple, yet their wooden floors, furniture and warm colours give them a certain charm. All have either a shared or private bathroom and most have a TV set. Some have a fireplace. While staying at the Seedri you can play a game of football, table tennis or darts. For an additional surcharge, you can also relax in the sauna. There also is a barrel bath available on-site. Although there is no restaurant, there is a designated barbecue area under a roof. There also is a communal kitchen with everything you need to prepare a meal. The Seedri Holiday House is located in the quite village of Horsa. The nearest larger town is Võru, located 9 km away.
  Seedri Puhketalu asub Lõuna-Eestis Võru maakonnas ja pakub võimalust veeta lõõgastav puhkus rahulikus keskkonnas. Puhketalus on istumisnurgaga toad ja avalikes kohtades tasuta WiFi-ühendus. Puhketalu Seedri toad on küll lihtsas stiilis, kuid puitpõrandad ja -mööbel ning soojades toonides kujundus annavad neile oma võlu. Kõik toad on kas ühiskasutatava või privaatse vannitoaga ning enamikus tubades on ka televiisor. Mõnele toale lisab hubasust ka kamin. Puhketalus peatudes saate mängida jalgpalli, lauatennist või noolemängu. Lisatasu eest on võimalik lõõgastuda ka saunas ning lisaks on kohapeal kümblustünn. Selles majutusasutuses ei ole küll restorani, kuid see-eest on seal olemas katusega grillimisala. Süüa saate valmistada ühisköögis, kus on olemas kõik vajalikud vahendid. Seedri Puhketalu asub vaikses Horsa külas. Lähim suurem linn on Võru, mis jääb 9 km kaugusele.


 3. Randuri Guesthouse Details
  Voru:
  Juri tn. 36
  HotelPhoto1 HotelPhoto2 HotelPhoto3 HotelPhoto4
  Ränduri is located on Võru’s main street, Jüri. It offers uniquely decorated rooms with a LED TV and free Wi-Fi. Free private parking is available on-site. The rooms of the Ränduri are warmly decorated, with decor inspired by different countries. Each room offers a private bathroom. There is a pub on the ground floor, which serves breakfast. The Kagu-Keskus shopping centre and Tamula beach promenade are both is within a 5 minute walk. Võru Central Park is 500 meters from the Ränduri. The shuttle bus station is within 1 km.
  Ränduri külalistemaja asub Võrus Jüri tänaval (peatänav). Külalistemajas on toad, kus on ainulaadne kujundus, LED-televiisor ja tasuta WiFi-ühendus. Parkida saab külalistemaja privaatses tasuta parklas. Ränduri külalistemaja tubades on soojades toonides kujundus. Tubade sisekujunduse loomisel on inspiratsiooni saadud erinevatest riikidest. Igas toas on ka privaatne vannituba. Hoone esimesel korrusel on pubi, kus serveeritakse hommikusööki. Kagukeskuse ostukeskus ja Tamula rannapromenaad jäävad mõlemad umbes 5-minutilise jalutuskäigu kaugusele. Võru keskpark asub 500 m kaugusel. Bussijaam jääb 1 km kaugusele.


 4. Guesthouse Moisa Ait Details
  Voru:
  Juri 20c
  HotelPhoto1 HotelPhoto2 HotelPhoto3 HotelPhoto4
  Located in Voru, Guesthouse Moisa Ait offers rooms with free Wi-Fi and a 32" LCD TV with satellite channels. Free private parking is available on site. The rooms of the Moisa Ait feature a simple interior décor, and each one includes a private bathroom with a shower. All are heated and have a wooden parquet floor. The ground floor is occupied by a pub, which serves international cuisine, and offers daily specials on workdays. In the summer a patio for 30 people is available. The Kagu-Keskus shopping centre and the Tamula Beach promenade both are within a 5 minute walk. Voru Central Park is 50 meters from the Moisa Ait, and the shuttle bus station is within 500 metres.
  Võrus asuva külalistemaja Mõisa Ait tubades on tasuta WiFi-ühendus ja 32-tollise LCD-ekraaniga televiisor satelliitkanalite vaatamiseks. Kohapeal saab privaatses parklas tasuta parkida. Külalistemaja Mõisa Ait toad on lihtsa sisekujundusega ja kõigis neist on dušiga vannituba. Kõik toad on ka köetavad ja puidust parkettpõrandatega. Esimesel korrusel asub pubi, mis pakub rahvusvahelist kööki ja tööpäeviti päevapakkumisi. Suvel on avatud terrass 30 inimesele. Kagukeskuse kaubanduskeskus ja Tamula rannapromenaad jäävad mõlemad 5-minutilise jalutuskäigu kaugusele. Võru Keskpark on külalistemajast Mõisa Ait 50 meetri kaugusel ja bussijaama on 500 meetrit.


 5. Kubija Hotel and NatureSpa *** star 3 three stars Details
  Võru:
  Männiku 43 a
  HotelPhoto1 HotelPhoto2 HotelPhoto3 HotelPhoto4
  Situated among the tranquil pine forests and lakes of Southern Estonia, this cozy and comfortable hotel offers relaxing vacations and natural health treatments. Enjoy a wide range of classic and natural treatments and wellness procedures at Hotel Kubija, far away from the hustle and bustle of city life. Enjoy beauty treatments with natural products such as nettle, blueberry and peat, foot sole massages in an invigorating herbal buckwheat bath, and much more. Hotel Kubija is also the right choice for those who suffer from sleep disorders. Your problems can be diagnosed and treated on the spot. The restaurant serves traditional Estonian delicacies as well as international cuisine. In summer you can dine on the restaurant’s open-air terrace and enjoy the homemade bread and exquisite chocolate truffles, which are the chef’s specialty. Each room is comfortably equipped with many amenities, including free internet access and beautiful views of the forest or the lake. The hotel is also an ideal place for holding conferences, seminars and meetings, with 2 bright and modern conference rooms offering wonderful forest views. In the forest near the hotel you will find both a walking trail and an illuminated route for skiing or biking. Guests can play miniature golf and then relax in the sauna. There is a special play room for children and a playground. The staff will help to organize excursions and hikes through the beautiful natural landscape around Hotel Kubija.
  Hubane ja mugav hotell Kubija asub Lõuna-Eesti männimetsade ja järvede vahel ning pakub lõõgastavat puhkust ja looduslikke raviprotseduure. Külastajad saavad spaas nautida mitmesuguseid klassikalisi ja looduslikke tervise-, ilu - ja heaoluprotseduure, aga ka 5 sauna ja 4 mullivanni. Restoranis serveeritakse traditsioonilisi Eesti toite ning ka rahvusvahelist kööki. Suvel saab einestada restorani väliterrassil ja nautida omatehtud leiba ja peeneid šokolaaditrühvleid, mis on koka eriroogadeks. Kõik toad on hubased ning neis on palju mugavusi, sealhulgas tasuta internetiühendus ja kaunid vaated metsale või järvele. Hotelli lähedalt metsast leiate nii matkaraja kui ka valgustatud raja suusatamiseks või jalgrattaga sõiduks. Külastajad saavad mängida minigolfi ja seejärel saunas lõõgastuda. Lastele on kohapeal mängudetuba ja mänguväljak. Töötajad aitavad teil planeerida ekskursioone ja matku Kubija hotelli ümbritseval kaunil loodusmaastikul.


 6. Villa Margit Details
  Voru:
  Kaare 31
  HotelPhoto1 HotelPhoto2 HotelPhoto3 HotelPhoto4
  Featuring a fireplace room, free parking and a private sauna, the spacious Villa Margit is located 500 metres from the centre of Voru. It offers a fully equipped kitchen and cable TV. The Margit is decorated with natural materials and elegant furniture. It comes with a living room with sofas and a large LCD TV with a DVD player. Free Wi-Fi is available and needs to be ordered in advance. You can enjoy barbecuing in the villa's garden. The common area includes a fireplace. The sauna is available upon request for an additional surcharge. Villa Margit is situated in a quiet area, 700 metres from the popular Tamula Lake and its promenade. Restaurant, pubs and KaguKeskus shopping centre are within a walking distance.
  Villa Margit asub 500 meetri kaugusel Võru kesklinnast. Avaras villas on kaminaruum ja privaatne saun ning kohapeal saab tasuta parkida. Lisaks on majas köök koos kõige vajalikuga ja kaabeltelevisioon. Villa on sisustatud looduslike materjalide ja elegantse mööbliga. Elutoas on diivanid, kamin ning suur lameekraaniga televiisor koos DVD-mängijaga. Saadaval on tasuta WiFi-ühendus, kuid see tuleb ette tellida. Villa aias on võimalik grillida. Soovi korral saab lisatasu eest sauna kasutada. Villa Margit paikneb vaikses piirkonnas, 700 meetri kaugusel populaarsest Tamula järvest ja rannapromenaadist. Restoran, pubid ja kaubanduskeskus KaguKeskus jäävad jalutuskäigu kaugusele.

Contact Email or Form
Disclaimer & Copyright     Privacy Policy
Copyright © 1998-2022 Rang Ltd